Devinto dešimtmečio nostalgija ir šiurpuliukai savaitgaliui

Apžvalgos vizualas

Pradėjus skaityti šitą romaną, galvojau, kad duosiu jam penkias arba keturias žvaigždes, bet į antrąją pusę žvaigždę ar net pusantros teko nukąsti. Kaip ten bebūtų, suskaičiau labai lengvai ir greitai, per porą dienų. Tai tokia visai nebloga savaitgalinė / kelioninė knyga.

Ypač rekomenduočiau tiems, kam patinka 80s nostalgia trendas. Ką turiu omeny? Gal pastebėjot, kad pastaruoju metu labai ant bangos yra nostalgiška devintojo dešimtmečio tematika. Pvz., knyga (kurios apžvalgą galit rast mano tinklaraštyje) „Ready Player One“ yra paremta 80s filmų, kompiuterinių žaidimų, muzikos temomis. Man išties patinkantis serialas „Stranger Things“ taip pat graudena žiūrovą su 80s mizanscenomis. Taip ir šis romanas: jame atsiranda du populiarūs komponentai: devintasis dešimtmetis ir dvylikamečių berniukų gengas. Bet jame nėra ateivių ir demigorgonų. 🙂

Romanas pateikiamas iš dviejų perspektyvų: 2016 metų ir 1980s. Pasakojama pagrindinio veikėjo Edžio vardu – kai jam buvo dvylika, trylika ir dabar. Vaikystėje Edis su draugais išgyveno nepaprastus ir mįslingus metus. Ant mažo miestelio grindinio visur ėmė rastis kreida išpaišytos figūros, o kartu dėtis nepaaiškinami, mįslingi dalykai. Dabartinis Edis stengiasi tuos prisiminimus nuskandinti butelyje, tačiau sugrįžęs vaikystės draugas priverčia jį mintimis sugrįžti į vaikystę ir pamėginti išnarplioti kreidelių žmogaus paslaptį. Kas visgi braižė mistines figūras, kas nužudė tą ir aną (nenoriu spoilnt)?

Pasakoju abstrakčiai, nes tikrai visai įdomiai susuktas detektyvas, kai kurių galų tikrai nesugebėjau surišti iki paskutinio puslapio. Man patiko, kad nebuvo kažkokio vieno super vilain, kuris būtų dėl visko kaltas. Gera pagrindinė mintis, kad dauguma baisybių nutinka tiesiog dėl neapgalvotų, neplanuotų veiksmų, kurių po to gailimės visą gyvenimą.

Kas nepatiko, tai gan lėtas tempas ir nemieli veikėjai. Kažkaip su jais nepavyko atrasti ryšio. Galimas daiktas, ši knyga po kurio laiko užsimirš. Bet vis tiek faina savaitgalį paskaityt kažką tokio lengvo ir įtraukiančio, ane?