Įtempto siužeto trileris ir itin sumanaus nusikaltėlio pinklės tyrėjams

Apžvalgos vizualas

Su pirmąja šios serijos knyga „Skudurinė lėlė“ susidraugauti sekėsi sunkiai. Nors ji turėjo visus mano mėgstamus trilerio bruožus, pagrindinis tyrėjas Viljamas Fokas nesudomino, o tyrimas ir visa eiga atrodė per daug techniški. Visgi susigundžiau išmėginti antrą dalį „Korikas“. Kodėl? Ogi dėl „Skudurinės lėlės“ pabaigos, kuri, nepaisant nykoko turinio, buvo išties netikėta ir užminė gerą mįslę.

„Korikas“ taip pat nepatenka į mano geriausių perskaitytų trilerių sąrašą, tačiau patiko labiau nei „Skudurinė lėlė“. O ir vėl... Antros dalies pabaigė šovė tokią mįslę!

Knygoje veikia pirmoje dalyje pažinta detektyvė Bakster. Šį kartą jos pagalbos paprašo Amerikos policija, kuri nebesusidoroja su ten siaučiančiu žudiku, savo veikimu primenančiu Bakster jau pažintą Skudurinės lėlės žudiko braižą. Tik šį kartą jis palieka po dvi aukas: ant vienos kūno išraižydamas užrašą LĖLĖ, ant kitos – JAUKAS. Nepaisant to, kūnas su užrašu LĖLĖ būna JAUKO žudikas, tad virvutes tampantis ir besislapstantis tikrasis skerdikas turi būti itin sumanus ir apgalvojantis kiekvieną savo veiksmą. Bakster labai nenori prisiminti skaudžių buvusio tyrimo detalių, tačiau nepriekaištingas jos pareigingumas bei noras surasti nesugaunamą žudiką vėl paima viršų, pamindamas ne tik asmeninį gyvenimą, bet ir įskaudindamas jai artimus žmones. Ji negali patikėti, jog baisiausias jos košmaras grįžo ir dabar smogia dviguba jėga: tokie pat nusikaltimai kartojasi ir Londone.

Pilnam šios knygos supratimui ir tikro malonumo pajautimui labai reikalinga perskaityti ir pirmąją dalį. Dabar, kai perskaičiau abi, ir ta „Skudurinė lėlė“ kažkaip kitom spalvom, atrodo, nušvito. Žinoma, galima pradėt ir nuo šios, pradžioje viskas kas reikalinga paaiškinta, bet tokio įsijautimo ir susigyvenimo su istorija tikrai nebus. Patiko knygoje atsiradę nauji veikėjai, policininkai iš Amerikos ir visai kitokia jų darbo metodika, kuriai visaip priešinosi Bakster. Tas jų barnių/draugavimo santykis maloniai pagyvino vėl ganėtinai technišką ir, mano galva, ne visada reikalingų ir tikrai ne visada įdomių detalių kratinį.  Šita detektyvų serija man iš tų, kur nei prisiminsi labai ilgai, nei įstrigs galvon kaip labai gera, tačiau tam kartui skaitosi greitai, nors vietomis ir pajauti mintis kitur skrajojant.

 

 

 

Skaičiau

13,59

Sutaupote 20%

Kaina neregistruotam vartotojui: 16,99 €

Kitos to paties autoriaus knygos