Psichologinis trileris pradedantiems pažintį su žanru

Apžvalgos vizualas

Dabar beprotiškai lengva pasklysti tarp daugybės leidžiamų detektyvų. Vieni mėgsta kriminalinius pavojus, kiti – psichologines pinkles, treti – ištikimi politiniams nusiklatimams arba klasikiniams detektyvams. O tie, kurie jų perskaitė jau galybes, išvis sunkiai atras ką nors originalaus. Nors psichologinio trilerio „Svetimi namai“ aprašymas žada pavojus, įtampą ir netikėtumus, aš sakyčiau, jog tai knyga, skirta tiems, kas daug tokių knygų neskaito ar tik pradeda pažintį su žanru.

Karolinos ir Fransio santuoką ištiko krizė. Atsiradęs sūnelis atima daug laiko, dingo aistra, o vyras dar ir į receptinius vaistus įniko. Susidėjo begalės probelmų, keblumų, o padėties nepagerino ir Karolinos išdavystė. Tačiau judviejų ryšys jiems brangus – visko nutraukti tiesiog nesinori ir pora nusprendžia atgaivinti meilę. Tačiau ilgoms ir romantiškoms išvykoms nei pinigų, nei sąlygų nėra. Jie priima kitokį viliojantį pasiūlymą – apsikeisti namais ir pagyventi kitoje vietoje. Palikę sūnelį močiutei, Karolina ir Fransis atvyksta į didžiulį, tačiau ganėtinai baugų namą. Nors namas apytuštis ir neatrodo labai svetingai, pora bando atkurti prarastą romantiką, tačiau ramiai ilsėtis neleidžia landi kaimynė, be jokios gėdos lendanti į asmeninius šeimos reikalus. Negana to, Karolina name pastebi keistas į jos praeitį nukreiptas užuominas ir ima galvoti – ar gali būti, jog būtent šiame name jie atsidūrė ne atsitiktinai?

Panašių knygų jau prileista tiek daug, kad vietomis detaliai nuspėdavau įvykius, veikėjų poelgius ir net kulminaciją numaniau. Knygos pradžia gan intriguojanti, sudomina ir personažų praeitis, ir visi veiksniai, kodėl jie atsidūrė tokioje nepavydėtinoje situacijoje, kokioje juos randame. Pati namų apsikeitimo idėja irgi toks įdomesnis knygos atspalvis, tačiau ji nebuvo išpildyta gerai. Įpusėjus daug pasirinkimų, sprendimų pasirodė tiesiog nelogiški ir mažų mažiausiai keisti. Galbūt, jei nebūčiau perskaičiusi kalnų detektyvų ir trilerių, man ši knyga būtų pasirodžiusi nenuspėjama ar įdomesnė, tačiau su tokiu bagažu kaip maniškis – buvo nuobodu. Tai knyga tiems, kurie dar tik pradeda pažinti psichologinius detektyvus ar nori ramesnio trilerio be žiaurių, kruvinų epizodų. To knygoje tikrai nėra.

Skaičiau

10,00

Sutaupote 30%

Kaina neregistruotam vartotojui: 14,29 €