Apie tai, kaip nedidelis melas užauga iki didelės tragedijos

Apžvalgos vizualas

Visiškai neplanavau skaityti šios knygos. Mačiau, kad daug kas dalinasi atsiliepimais socialiniuose tinkluose, bet pabūgau didelės apimties. Visgi knyga beveik 500 puslapių, o turint du vaikus pašonėje daug patogiau skaityti trumpesnius kūrinius. Ir visgi knygą nusipirkau. „Vaga“ leidyklos vakarėlyje viena moteris su didžiausiu entuziazmu įtikinėjo, kad ją perskaityti yra tiesiog būtina ir aš jau kitą dieną stovėjau knygyne. Vis dar dvejojau, bet, matyt, buvo lemta – knygyno konsultantė žibančiomis akimis pasakė tą patį, ką girdėjau ir prieš tai – puiki knyga. Taigi nusipirkau, perskaičiau ir… man labai labai patiko. Leiskite papasakoti apie knygą plačiau.

Apie ką gi knyga?

Ji labai mįslinga, kupina įtampos, paslapčių ir netikėtų vingių. Istoriją, kuri prasidėjo prieš 15 metų ir tęsiasi iki šiol, pasakoja du sutuoktiniai – Kitas ir Laura – JIS ir JI. Viskas prasideda saulės užtemimo stebėjimo festivalyje. Kitas turi specialų kalendorių, tad kiekvienais metais keliauja į skirtingas pasaulio vietas stebėti šio gamtos reiškinio. Porai susipažinus, jis nusiveža ją į pirmąjį „stebėjimą“ ir viskas būtų lyg ir gerai, jei ne nelemtas įvykis. Laura randa kažkieno pamestą piniginę, o bandydama rasti piniginės šeimininkę, tampa nusikaltimo liudininke. Betę – merginą, kuri pametė piniginę, lyg ir prievartauja. Laura įsikiša į brutalų aktą ir pasielgia taip, kaip turėtų pasielgti bet koks doras pilietis – kviečia policiją, medicinos pagalbą, liepia Kitui pagauti skriaudėją ir stengiasi suteikti visokeriopą pagalbą nuskriaustai merginai.

Šis įvykis ir yra visos knygos atspirties taškas. Vėliau vyksta teismas, paliečiama tikrai jautri tema, kelianti daug klaustukų ir dvejonių – kas yra tikroji auka ir kas skriaudėjas? Gal auka išprovokavo prievartautoją? Gal auka turi psichinių sutrikimų? Ar tobulos reputacijos vyrukas galėtų ryžtis tokiam aktui? Tačiau teismu ir likusiais klaustukais viskas nesibaigia, istorija tęsiasi toliau. Dėl neaiškių priežasčių, Kitas su Laura praėjus 15 metų gyvena slapstydamiesi. Abu pasikeitę vardus ir ištrynę bet kokius pėdsakus internete. Kas nutiko?

Apie tai, kas iš tiesų nutiko, spėliosite beveik iki pat knygos pabaigos ir pažadu, spėlioti bus labai įdomu. Bijau pripasakoti per daug, bet noriu paminėti, kad vienas iš įdomesnių knygos momentų yra paslaptys. Jų turi visi, taip pat ir Kitas su Laura. Bet kyla klausimas, ar kažkuris neperlenkia lazdos?

Labai įdomi knyga, su daug įdomių vingių, puikiais charakteriais, intriguojančiu siužetu. Vienintelis dalykas, kuris kiek vargino – ilgi aprašymai. Buvo įdomu daugiau sužinoti apie saulės užtemimus, bet ne iki tokio detalumo. Taip pat vis save pagaudavau akimis permetant smulkmeniškus tam tikrų vietų, dienų aprašymus.

Skaičiau

12,97

Sutaupote 22%

Kaina neregistruotam vartotojui: 16,59 €