Įsivaizduokite gyvenimą be gydytojų, be mokyklų, be draugų, kalnų trobelėje su tėvais, kurių vienintelis tikslas – pasiruošti pasaulio pabaigai. Taip nuo vaikystės gyveno Tara Westover, gimusi radikalių mormonų survivalistų šeimoje. Dienų dienomis visi šeimos vaikai triūsdavo metalo laužo krūvose, mama rinko vaistažoles ir prireikus dirbdavo savamoksle pribuvėja. Taros tėvas nepripažino nei valdžios, nei švietimo sistemos, nei šiuolaikinės medicinos - vienintelis svarbus žodis būdavo randamas Biblijoje.
Vaikai neturėjo gimimo liudijimų, mokyklos nelankė – jie buvo mokomi namie, vos iš kelių knygų. Tačiau Tarai kildavo vis daugiau klausimų, į kuriuos nei tėvai nei Šventas raštas atsakyti negalėjo. Vienintelis brolis mokęsis koledže Tarai papasakojo apie kitokį pasaulį, dėl kurio mergina pasiryžo išsižadėti šeimos pasirinkto gyevnimo būdo. Būdama paauglė, Tara metė iššūkį artimiausiems žmonėms vardan mokslo, kurio siekti pradėjo tik sulaukusi septyniolikos.
„Apšviestoji“ – tai sukrečianti Taros autobiografinė knyga, pasakojanti visą kelią nuo atsiskyrėliško gyvenimo iki dabarties. Vos pasirodžiusi knyga tapo bestseleriu, ją įvertino ir tokie žmonės kaip Barackas Obama ir Billas Gatesas. „Apšviestoji“ įtraukta į geriausių 2018 metų knygų dešimtuką, bei pelnė gausybę apdovanojimų. Knyga papiktino Taros artimuosius ir jie nutraukė visus ryšius su ja. Jie neigia knygoje pateiktą informaciją. Pasak jų, Tara sutirštino visas spalvas ir pateikė visiškai iškreiptą mormonų gyvenimo vaizdą.
Tara Westover (g. 1986) – Jungtinėje karalystėje gyvenanti autorė gimė Amerikoje, Aidaho valstijoje. Ji augo radikalių mormonų, survivalistų šeimoje. Kaip ir visi šeimos vaikai, Tara buvo priimta pribuvėjos, kalnų trobelėje, nedalyvaujant daktarams, tad nei vienas vaikas neturėjo gimimo liudijimų, nežinojo tikslių savo gimimo datų. Jos tėvas niekino švietimo sistemą, šiuolaikinę mediciną ir visas pastangas skyrė apsisaugojimui nuo pasaulio pabaigos: įrenginėjo patalpas, kaupė maisto atsargas ir kitus išteklius. Šeima gyveno atsiskyrėliškai - visiškai nebendravo su kitais, net tą patį tikėjimą išpažįstančiais mormonais. Tara niekada nelankė mokyklos, ji buvo mokoma namie, skaityti ją išmokė brolis. Namuose buvo vos kelios knygos. Būdama paauglė Tara įsigijo kelis vadovėlius ir ėme iš jų mokytis pati. Aukojant mokslui visą savo laiką, Tarai pavyko įstoti į Birgamo Jango universitetą. Tara niekada nebuvo rašiusi rašinėlio, laikiusi testo, atsakinėjusi auditorijoje. Ji neturėjo ir įprastų socialinių įgūdžių, tad pirmieji moklso metai merginai buvo itin sunkūs. Didelių pastangų dėka, 2008 metais universitetą ji baigė su pagyrimu ir įgijo humanitarinių mokslų bakalauro laispnį. Jai buvo skirta Gateso stipendija, ir 2009 metais, Kembridže, Tarai sutriktas filosofijos magistras, o 2014 metais - istorijos mokslų daktaro laipsnis