Su „MoQ“ šią knygą įsigykite pigiau! Telefonu atsiskaičius už ne mažiau nei 10 €, į „MoQ“ sąskaitą grįš 2 €. Daugiau informacijos čia.

Barbarosa. Antrasis pasaulinis karas Europoje

Knygos „Barbarosa. Antrasis pasaulinis karas Europoje“ viršelis Skaičiau

Barbarosa. Antrasis pasaulinis karas Europoje

Robertas Petrauskas

33,99 €

Registruoto vartotojo kaina

39,99 €

Neregistruoto vartotojo kaina

Neregistruoto vartotojo kaina: 39,99 €

Kiekis

DOVANA: „ŽMONĖS Cinema“ filmas

„ŽMONĖS Knygos“ nariams:

Visada mažesnės knygų kainos

Visada nemokamas pristatymas

1€ grąža už kiekvieną papildomą knygą

Dovana – „ŽMONĖS Cinema“ filmas

„Barbarosa“ – tai trečia knyga iš Roberto Petrausko serijos apie Antrąjį pasaulinį karą Europoje.

Tai ypatingai laukta serijos dalis, nes joje aprašomi mūšiai vyko ir Lietuvoje. Be to turbūt nėra kitos karinės operacijos pasaulio istorijoje, kuri net praėjus daugeliui metų ir toliau keltų tiek daug diskusijų, ginčų, hipotezių, vertinimų.

Knyga apima įvykius nuo 1941 m. birželio 22-osios iki spalio pradžios, kai armijų grupė „Centras“ pradeda Maskvos puolimo operaciją „Taifūnas“. Galutiniai „Barbarosos“ taškai bus sudėti kitoje dalyje, tačiau jūsų rankose neabejotinai išsamiausia lietuviška knyga apie operaciją „Barbarosa“, kurioje iki 1941-ųjų pabaigos žuvo, dingo be žinios ar buvo sužeisti 5 milijonai abiejų pusių karių.

Ši knyga, tai bandymas papasakoti istoriją taip, kad skaitytojas pajustų mąstą, ir pajutęs galėtų pamatyti, kad šiame didžiuliame istoriniame vyksme viskas buvo ne taip paprasta, kad būtų galima viską tiesiog sudėlioti į lentynėles ir paprastai paaiškinti.

Knygoje rasite pasakojimą apie dramatiškus įvykius pačioje kampanijos pradžioje, kuomet vermachtas pradeda savo puolimą trimis kryptimis: armijų grupė „Šiaurė“ – link Leningradą, armijų grupė „Pietūs“ – link Kijevo, armijų grupė „Centras“ – link Maskvos. Galingiausiai pradeda AG „Centras“ kurianti vieną apsupties katilą po kito: prie Balstogės, Minsko, Smolensko. Tačiau pasipriešinimas neslopsta, o armijų grupės „Šiaurė“ ir „Pietūs“ stumiasi gerokai sunkiau. Rugpjūčio pradžioje tampa akivaizdu, kad vermachtas negali pergalingai žygiuoti visomis kryptimis, todėl iškyla dilema – kur smūgis priešui galėtų atnešti geriausius rezultatus ir kokios apskritai yra pergalės prieš Tarybų Sąjungą sąlygos?

Tai nėra knyga, kurioje rasite vienareikšmiškus ir aiškius atsakymus į visus klausimus. Tie, kas juos pateikia, mėgina supaprastinti milžinišką ir sudėtingą procesą palietusį milijonus žmonių. R. Petrauskas savo išskirtiniu ir tūkstančius skaitytojų įtraukusiu stiliumi (visa serija išleista jau 29 tūkstančių tiražu) pasakoja įvykius chronologiškai, bet vis keisdamas matymo perspektyvą: kartais žygiuosite su AG „Centras“, o kartais atsidursite Stalino kabinete. Kartais būsite mūšio lauke, o kartais – Hitlerio bunkeryje. Kartais skaitysite generolų įsakymus, kartais – karių laiškus žmonoms. Kad ir koks būtų taškas, kuriame atsidursite, kad ir koks būtų kampas, iš kurio žiūrėsite, – viskas tam, kad to didžiulio karo  vaizdas taptų aiškesnis. O jei ne vaizdas, tai tų sudėtingų laikų atmosfera. Ir gali būti, kad perskaičius šią knygą kils naujų klausimų.

Perskaitę „Barbarosą“ žinosite atsakymus į, galbūt, net keistai skambančius klausimus: Ar didžioji Raudonosios armijos problema 1941-aisiais buvo ta, kad ji buvo užklupta netikėtai? Koks netikėtumas veikė, kai vermachtas toliau kaip blynus „kepė“ apsupties katilus liepą, rugpjūtį, spalį? Kas dažniau atakavo 1941-aisiais – vokiečiai ar sovietai? Kiek savo karių Raudonoj armija prarado pasienio mūšiuose ir kiek savo pačios kontrpuolimuose? Ar tikrai sovietai karo pradžioje metė ginklus ir išsilakstė? Kurį 1941- ųjų mėnesį žuvo daugiausia vokiečių kareivių? Ar tikrai T-34 buvo geriausias II pasaulinio karo tankas? Ar tikrai kariuomenes galima palyginti tik skaičiuojant karius tankus ir lėktuvus? Kas gali būti svarbiau už kareivių gyvybes? Laimėtas laikas, strateginiai uždaviniai, pergalės? Jei pergalės didelės, vadinasi jos vertos daugiau karių gyvybių? O kas yra didelės pergalės? Kas jas gali pamatuoti? Dėl ko Hitleriui teko stoti į mūšį su savo generolais? Ar birželio 22-osios katastrofa buvo ne vienintelis milžiniškas Stalino apsiskaičiavimas 1941-aisiais? Ar žinote, kur yra Jelnia, Duchovščina, „Nevos piatačokas“? Kaip vertinti Sąjungininkų Lendlizo ekonominės programos reikšmę arba ko verta didžiausia pasaulyje kariuomenė, neturinti ką valgyti ir kuo važiuoti? Dilema: Leningradas, Kijevas ar Maskva – kuri kryptis svarbiausia? Dilema: Jei turėtumėt tris duonos riekeles dienai – suvalgytumėt visas tris iš karto, ar padalintumėte pusryčiams, pietums ir vakarienei?

Bendra informacija

Leidėjas:

Išleidimo metai:

Formatas:

17 x 24 x 4,5 cm, Kietas

Puslapių skaičius:

720

ISBN ar kodas:

9786099606309

„ŽMONĖS Knygos“ nariams:

Visada mažesnės knygų kainos

Visada nemokamas pristatymas

1€ grąža už kiekvieną papildomą knygą

Dovana – „ŽMONĖS Cinema“ filmas

Daugiau Robertas Petrauskas knygų Žiūrėti viską
Lietuvių autoriai Žiūrėti viską
Knygos „Vasarnamis“ viršelis

14,99 €

13,04 €

Knygos „Romanas su Italija. Ketvirtis amžiaus Romoje –  kaip viena diena“ viršelis

13,98 €

11,89 €

Knygos „Samčio burtai“ viršelis

7,07 €

6,71 €

Knygos „Sukeistas“ viršelis

12,09 €

9,67 €

Knygos „100 žvilgsnių Lietuva“ viršelis

37,81 €

32,14 €

Knygos „Savas margutis“ viršelis

25,50 €

19,63 €

Knygos „Baubaimė“ viršelis

8,74 €

7,29 €

Knygos „Užrašinė „Šiandien gyvenu kaip noriu““ viršelis

13,27 €

11,95 €

33,99 €

Registruoto vartotojo kaina

39,99 €

Neregistruoto vartotojo kaina

Neregistruoto vartotojo kaina: 39,99 €