5.0 18

Černobylio malda. Ateities kronika

Svetlana Aleksijevič
18 atsiliepimų
Knygos „Černobylio malda. Ateities kronika“ viršelis
Skaičiau

Černobylio malda. Ateities kronika

Svetlana Aleksijevič

18 atsiliepimų

10,91

Sutaupote 16%

Kaina neregistruotam vartotojui: 12,99 €

Į krepšelį Noriu

DOVANA: „ŽMONĖS Cinema“ filmas

Perkant knygų už 10 € ir daugiau nemokamai gausite rankų darbo „ŽMONĖS Knygos x Smells Like Spells” smilkalų.

Skaičiau
Bendra informacija

Leidėjas:

Išleidimo metai:

2019

Formatas:

14,3 x 23,5 x 2,6 cm

Viršelio tipas:

Kietas

Puslapių skaičius:

256

ISBN kodas:

9786090121719

Kodėl verta pirkti „ŽMONĖS Knygos“?

Visada mažesnės kainos registruotiems vartotojams

Nemokamas pristatymas nuo 19 €

Dovana – „ŽMONĖS Cinema“ filmas

Bendra informacija

Leidėjas:

Išleidimo metai:

2019

Formatas:

14,3 x 23,5 x 2,6 cm

Viršelio tipas:

Kietas

Puslapių skaičius:

256

ISBN kodas:

9786090121719

Skaitytojų atsiliepimai

Vidutinis įvertinimas

5

18 atsiliepimų

Pasidalinkite savo mintimis su kitais skaitytojais

Rašyti atsiliepimą
Rašykite atsiliepimą ir kiekvieną mėnesį laimėkite 15 € knygai!

Daugiau informacijos čia.

+2

Be abejonės, tai sunkiausia, kada nors mano skaityta knyga, sukrėtusi kur kas labiau nei populiarusis HBO serialas. Čia nėra detalių, kas ir kodėl spaudė mygtuką, nėra fizikos traktatų apie tai kas vyksta sprogus reaktoriui ir kaip yra atomai. Tik tai, kas vyksta žmogaus gyvenime, galvoje ir širdyje. Mažo ir seno, dar negimusio ir jau mirusio. Apie žmones, kurie didvyriškai dirbo ten, kur sprogdavo pažangiausia technika ir robotai. Apie žmones, kurie matė, kaip buvo užkasami jų namai ir kurie sapnavo, kad jiems gimsta šuniukai su ežiukų galvomis. Apie žemę laidotą žemėje. Apie gyvūnų akis pamačius žmogų. Apie vaikus, kurie žinojo, kad nepasens, nes mirs ir kurie senelei paliepus melstis ir prisiminti savo nuodėmes, meldėsi... prisiminę sudaužytą aviečių bonkės nuodėmę. Gumulas gerklėje vien pagalvojus apie tai, kokį darbą atliko knygos autorė kalbinusi visus tuos žmones. Užduodama tuos klausimus, klausydamasi, matydama liudininkų akis. Ir palikdama juos su tais prisiminimais ir išgyvenimais gyventi toliau. "Kai ji gimė... Tai buvo ne kūdikis, o gyvas maišiukas, užsiūtas iš visų pusių, nė vieno plyšelio, tik akytės atvertos. Medicinos kortelėje įrašyta: "mergaitė, gimusi su daugybine kompleksine patalogija: išangės aplazija"... Tai šitaip skamba mokslo kalba, o paprastai šnekant: nėr kuo siusioti, nėr kuo kakoti ir inkstas vienas. Tokie kaip ji, negyvena, tokie iškart numiršta. Ji nenumirė, nes aš ją myliu."

+1

Nors apie Černobylį rašyta daug, niekas negali paneigti, jog liudijimai iš pirmų lūpų yra patys įtaigiausi. Skaudžiausi. Net praėjus trisdešimt metų po tragedijos neįmanoma panaikinti padarytos žalos tautai, žmonėms, aplinkai. Stipru.

+1

Nuostabi knyga, kurią siūlyčiau perskaityti kiekvienam ir įtraukti į mokyklinius privalomųjų skaitinių sąrašus! Skaitant dokumentikoje užfiksuotus prisiminimus galima pajusti, kokia elementari būtinybė vertinti artimus žmones čia ir dabar - negalime žinoti, galbūt jau šiandien juos prarasime.

10,91 €

Kaina neregistruotam vartotojui: 12,99 €