5.0 24

Druska jūrai

Rūta Šepetys
24 atsiliepimai
Knygos „Druska jūrai“ viršelis
Skaičiau

Druska jūrai

Rūta Šepetys

24 atsiliepimai

10,99

Sutaupote 24%

Kaina neregistruotam vartotojui: 14,39 €

Į krepšelį Noriu

DOVANA: „ŽMONĖS Cinema“ filmas

Skaičiau
Bendra informacija

Leidėjas:

Išleidimo metai:

2016

Formatas:

15 x 24 x 2,5 cm

Viršelio tipas:

Kietas

Puslapių skaičius:

320

ISBN kodas:

9786090125175

Vertėjas:

Zita Marienė

Kodėl verta pirkti „ŽMONĖS Knygos“?

Visada mažesnės kainos registruotiems vartotojams

Bendra informacija

Leidėjas:

Išleidimo metai:

2016

Formatas:

15 x 24 x 2,5 cm

Viršelio tipas:

Kietas

Puslapių skaičius:

320

ISBN kodas:

9786090125175

Vertėjas:

Zita Marienė

Skaitytojų atsiliepimai

Vidutinis įvertinimas

5

24 atsiliepimai

Pasidalinkite savo mintimis su kitais skaitytojais

Rašyti atsiliepimą

+0

Sukrečianti knyga. Atverianti ne tik klaidžius herojų gyvenimus, bet ir istorijos nepelnytai pamirštą tragediją. Nebuvo lengva skaiyti. Tema labai skaudi.

+0

Knyga įtraukė ir labai patiko. Tikrai verta dėmesio. Tik galbūt kaip ir kitoje autorės knygoje, šiek tiek pritrūko pabaigos.

+0

Puikus stilius, įtraukianti istorija. Įsimintina knyga

+0

+0

Ko gero ne vienam yra girdėtas „Laivas vaiduoklis“, tačiau faktas, kad juo 1945 metais nuskendo daugiau nei 9000 žmonių – vargu. Ši katastrofa žuvusiųjų skaičiumi pralenkia garsiuosius „Titaniką“ ir „Luzitanija“, nors dauguma apie tai nėra girdėję. Jei kalbėtume statistiškai, tai per vienerius metus (1944–1945 m.) Baltijos jūra nusinešė daugiau nei 25 000 žmonių. Mirtis tautybės nesirinko – žuvo tiek lietuviai, tiek vokiečiai, lenkai, žydai, estai, prūsai... Ilgai laiką po šios katastrofos jūra lyg gintaro gabalėlius žmones išskalaudavo krantan. „Druska jūrai“ – sukrečianti istorija apie tai, kaip gyventojai iš Rytprūsių ir Baltijos šalių kartu su vokiečių karinėmis pajėgomis traukiasi į Vokietiją siekdami pabėgti nuo puolančios sovietų kariuomenės. Šioje kelionėje susitinka du vokiečiai, lenkė ir lietuvė. Keturi skirtingi žmonės, keturi skirtingi likimai. Jie, kaip ir dauguma kitų, trokšta pakliūti į laivą „Wilhelm Gustloff“ ir išsigelbėti. Deja, vietos užtenka ne visiems, o patekę į laivą taip pat nėra užtikrinti saugumu – Baltijos jūroje medžioja rusų povandeninis laivas. Romanas, pažadu, nepaliks abejingų. Jis gilus, paliečiantis ir priverčiantis susimąstyti, kad nei vienas nesame užtikrintas savo gyvenimu. Tiems, kurie patyrė visus šiuos ir panašius išgyvenimus ši knyga bus lyg praeitų dienų apibendrinimas, o tiems, kurie yra tik girdėję apie šiuos įvykius – puiku vadovėlis. Prisipažinsiu, man nekalbėdavo istoriniai ar istoriniais įvykiais persmelkti kūriniai, bet šį kartą... ko gero žinot posakį nespjauk į šulinį iš kurio vėliau teks gerti. Šis kūrinys man kalbėjo. Oi, ir dar kaip kalbėjo, vos spėjau klausytis.

Daugiau Rūta Šepetys knygų Žiūrėti viską

10,99 €

Kaina neregistruotam vartotojui: 14,39 €