Kava – tarsi dar viena kalba

Apžvalgos vizualas

Knygos „Tebūnie kava“ autorius, juodojo gėrimo entuziastas Emanuelis RYKLYS (39) kavos į „skanią“ ir „neskanią“ neskirsto. Ilgametė darbo patirtis leidžia jam į kavą žiūrėti kitaip. To jis ir moko pirmojoje lietuviškoje knygoje apie šio gėrimo kultūrą.

Kaip kilo mintis suguldyti žinias į knygą?

Su kava aktyviai draugauju daugiau nei aštuonerius metai. Ir nuo pat pradžių supratau, kad, norint skleisti kavos kultūrą, neužtenka atsivežti retų kavos pupelių ir jas skrudinti vietoje. Reikia apie tai kalbėti, leisti tai pažinti visiems, kurie kavą mėgsta, tačiau nesidomi jos istorijomis.

Pradžioje atsirado mano vedamos pasaulio kavos degustacijos, taip pat metus rašiau straipsnius viename gastronominiame žurnale, penkerius organizavau tarptautinę kavos konferenciją „Dark Times“ ir su kolegomis kvietėme į kitus pažintinius kavos renginius. Knyga „Tebūnie kava“ tiesiog natūraliai tęsia šį mano norą dalytis žiniomis apie kavą, kurių per intensyvią praktiką išties prisikaupė.

Kam skirta ši knyga?

Visiems, kurie bent kiek mėgsta tamsųjį gėrimą ir ieško aktualių žinių ar net įkvėpimų kavos pasaulyje. Knyga supažindins su fundamentaliomis kavos temomis, istorija, eksperimentais ir populiariaisiais kavos įrankiais.

Kas kava yra jums?

Kava man buvo ir tebėra socialinis fenomenas. Ruošdami rytinę kavą šeimoje lengvai visi pabundame ir įsivažiuojame į kasdieniškus ritualus, kavos bare tamsusis gėrimas man padeda neįpareigojančiai pasidalyti džiaugsmais ar rūpesčiais su užsukusiais svečiais ir bičiuliais, degustacijų metu kava padeda skleisti jos kultūrą bei žinias. Kava tarsi natūralūs klijai sutvirtina daugelį pokalbių ir susitikimų. Be to, kava man yra tarsi dar viena kalba. Kuo daugiau jos mokausi, tuo daugiau pats galiu pradėti kurti ir dalytis savo idėjomis.

Tad kokia kava jums skaniausia?

Skanios gėriau sutikęs kavos meistrus iš Kioto ir keliaudamas Japonijoje, taip pat mokydamasis kavos mokykloje Londone ar degustuodamas ypatingų rūšių Jemeno kavą. Tačiau visa tai kartais tiesiog nublanksta prieš šiltą kavos pertraukėlę šeimos ir draugų rate. Skaniai kavai visų pirma reikia giminingų nosių, o ne tiesiog ypač kokybiškos ar brangiausios pasaulyje kavos.

Skaičiau

20,72

Sutaupote 22%

Kaina neregistruotam vartotojui: 26,56 €

Panašios knygos