Nuo poezijos iki ateities prognozės: karščiausios knygų naujienos kiekvieno skoniui

Apžvalgos vizualas

Nors vasara jau įpusėjo, kai kas dar tik ruošiasi atostogauti. O kokios atostogos be geros, įsimintinos ir įdomios knygos rankose? Pristatome jums karščiausias leidyklų naujienas – kiekvieno skoniui, kad savo istoriją išsirinkti būtų paprasčiau.

1. Rupi Kaur „Saulė ir jos gėlės“

Rupi Kaur – vos 26-erių, tačiau visame pasaulyje jau žinoma poetė, iliustratorė ir atlikėja. Gimusi Indijoje, tačiau augusi Kanadoje, mergina pirmąją savo poezijos knygą „Pienas ir medus“, pristatė  2014 metais. Vos pasirodžiusi ji tapo sensacija, visame pasaulyje jos parduota daugiau nei 2,5 milijonų kopijų, o The New York Times bestselerių sąraše išsilaikė daugiau nei metus. Antroji jos knyga „Saulė ir jos gėlės“, lygiai kaip ir pirmoji, provokuoja savo atvirumu, nuoga tiesa, nepagražinta realybe bei jausmais. Rupi nesidrovi kalbėti apie dalykus, kuriuos daug kas linkęs nutylėti, jai nebaisu kalbėti apie kūną bei kūniškumą, moters patirtis. Savo tekstais Rupi Kaur provokuoja, ir dažnas nelinkęs jos kūrybos vadinti poezija. Autorės tekstai prasilenkia su tradicine poezija, išlipa iš jos rėmų ir pristato visai kitokį formatą. Tai šių dienų, kasdienybės žodžiai, persunkti jausmingumu ir drąsa. Kaip ir pirmoji jos knyga, „Saulė ir jos gėlės“ nagrinėja skausmo, sielvarto ir santykių temas, paprasčiausiai žodžiais išreikšdama tai, ką labai sunkiai kartais įvardijame net patys sau.

Skaičiau

8,88

Sutaupote 22%

Kaina neregistruotam vartotojui: 11,39 €

2. Alex North „Šnabždėtojas“

Tikras džiaugsmas trilerių, detektyvų ir net siaubo gerbėjams! „Šnabždėtojas“ – tai knyga, kuri tikrai padės prisiminti vakare užrakinti duris ir užtraukti užuolaidas. Našliu netikėtai tapęs Tomas nori pradėti naują gyvenimą ir su mažamečiu sūneliu Tomu persikelia į Federbanką. Pamažu įsikurdami jie nugirsta, jog miestas turi savų keistenybių ir šešėlių: prieš dvidešimt metų jame siautė serijinis žudikas, pramintas Šnabždėtoju. Žmonės pasakoja, jog žudikas norėdamas prisivilioti aukas, kalbindavo namuose vienus paliktus vaikus ir taip juos prisiviliodavo. Žudiko sąsaitoje – penkių berniukų gyvybės. Nors Šnabždėtojas seniai suimtas, mįslingomis aplinkybėmis vėl dingsta berniukas ir policijai kyla įtarimų: gal Šnabždėtojas veikia ne vienas? Ne tik knyga, bet ir jos atsiradimo istorija šiurpi. Alex North, seniau rašiusiam po slapyvardžiu, knygos idėją pametėjo jo paties sūnelis. Kartą autorius išgirdo jį tyliai šnabždant į grindis. Paklausus, ką vaikas veikia, jis atsakė, jog kalbasi su berniuku, pasislėpusiu grindyse. „Šnabždėtojas“ – puikus įtampos ir veiksmo užtaisas visiems, pasiilgusies tikrai gero trilerio, priversiančio net odą pašiurpti.

Skaičiau

12,28

Sutaupote 17%

Kaina neregistruotam vartotojui: 14,79 €

3. James Clear „Atominiai įpročiai“

Sakoma, jog įpratimas yra blogiau už prigimimą. Prie ko pripranti, kokius įpročius savyje išsiugdai, tai ir nulemia sėkmę tiek karjeroje, tiek asmeniniame gyvenime. Susikurti sau sveiką aplinką, treniruoti sąmonę ir suvokimą nėra lengva, tačiau suprasti, kad pokyčių norisi – pirmas ir labai svarbus žingsnis. Knyga „Atominiai įpročiai“ gali tapti pirmąja pagalba ir puikiausiu vadovu geresnio gyvenimo link. Knygos autorius pasitelkdamas psichologijos, biologijos ir neurologijos žinias, paprastai ir aiškiai pataria, kaip susikurti sistemą, padėsiančią atsisakyti blogų įpročių bei susikurti naujus. Tokius, kuriais gyvenant, išsikelti tikslai taps ranka pasiekiami. Knygoje pateikiami ir žinomų žmonių sėkmės istorijų pavyzdžiai, patarimai, kaip rasti laiko perpildytoje dienotvarkėje, patikrintos sistemos ir metodai visiems noritiems teigiamai išnaudoti kiekvieną dieną, keisti gyvenimą ir paversti jį pilnaverčiu.

Skaičiau

14,36

Sutaupote 15%

Kaina neregistruotam vartotojui: 16,99 €

4. Britt Pfluger, Jonny Benjamin „Nepažįstamasis ant tilto“

Savižudybė – deja, bet vis dar yra opi ir grėsmingai pulsuojanti viso pasaulio žaizda.  Nors su tuo kovoja daugybė organizacijų, psichologų ir savanorių, mažinti jos mastus sekasi sunkiai. „Nepažįstamasis ant tilto“ – tikra istorija apie vieną žmogų, bandžiusį atimti sau gyvybę, ir kitą – paprastą prašalaitį, jį išgelbėjusį. 2008 metais dvidešimtmetis Džonis buvo pasirengęs šokti į Temzę nuo Vaterlo tilto. Pro šalį ėjęs Neilas sustojo ir vaikiną užkalbino, pakvietė puodeliui kavos. Džonis sutiko, ir šis vienas pasimatymas padėjo jam atsiverti: išpasakoti tokio sudėtingo sprendimo atsiradimo priežastis. Vyrai išsikalbėjo ir taip prasidėjo naujas Džonio gyvenimas. Ši knyga – ne tik įvykio istorija, bet ir įkvepiantis pasakojimas apie drąsą, mažus, bet didelius darbus, sunkų sveikimo kelią ir šviesos pažadą, kuris atsiranda patikint savo jėgomis.

Skaičiau

9,50

Sutaupote 18%

Kaina neregistruotam vartotojui: 11,59 €

5. Kai-Fu Lee „DI supervalstybės. Kinija, Silicio slėnis ir naujoji pasaulio tvarka“

DI (dirbtinis intelektas) – dažną gąsdinanti sąvoka, besisiejanti su robotais, visažinėmis mašinomis ir išmaniausiomis technologijomis. Dirbtinis intelektas kasdieninėse kalbose dažnai kėsinasi į žmogaus darbo vietas, išnyksiančią rankų darbo paklausą ir įvairiausių procesų supaprastinimą. Kai-Fu Lee savo knygoje į jį pažvelgia kitaip. Nagrinėdamas spartų DI tobulėjimą, jis pateikia pavyzdžius, kaip jis žmonijai pasitarnaus, kaip dėl jo įtakos keisis pasaulio ekonomika ir politika. Nesudėtinga ir paprasta kalba autorius pateikia ne tik šiandien aktualią informaciją, JAV ir Kinijos konkuravimo dirbtinio intelekto srityje kasdienybę, bet ir nupiešia bei analizuoja galimus ateities scenarijus, kurie neabejotinai mūsų laukia šiame milžiniškų pokyčių amžiuje.

Skaičiau

15,77

Sutaupote 19%

Kaina neregistruotam vartotojui: 19,59 €

Panašios knygos į „Nepažįstamasis ant tilto“

Knygos „Draugo laiškai“ viršelis
Draugo laiškai

6,90 €

5,18 €

Panašios knygos į „DI supervalstybės. Kinija, Silicio slėnis ir naujoji pasaulio tvarka“