Geriausios knygos ilgiems rudens vakarams

Apžvalgos vizualas

Vis tamsėjantys rudens vakarai vilioja namų šiluma, jaukumu ir ramybe. O kas gali būti geresnis tokio laiko kompanionas nei knyga? Rekomenduojame geriausias knygas jūsų vakarams, kuriems betrūks šiltos arbatos puodelio ir patogaus kampo, vertingam laiko praleidimui su įkvepiančiomis istorijomis.

Carolina Setterwell „Tikėkimės geriausio“

Melancholija ir tikrais sukrėtimais persmelkta istorija idealiai tiks emocionalių ir tamsių knygų gerbėjams. Carolina Setterwell romane pasakoja tikrą savo gedėjimo ir susitaikymo su netektimi istoriją. Karolina ir Akselis susitiko draugų vakarėlyje ir nuo pirmos pažinties akimirkos nebesiskyrė, Metams bėgant, juos susjungė bendras būstas, bendra katė, o vėliau ir sūnus.

Tačiau vieną naktį, moteriai miegant vaikelio kambaryje, Akselis tyliai numiršta jų lovoje. Netikėtai, staigiai ir be jokių perspėjimų Karolinos gyvenimas nusidažo kitokiomis spalvomis. Ji įmesta į kančios ir gedulo duobę iš kurios kapstyis jai be proto sunku. Ši knyga – tarsi liūdesio biografija. Nuo nesupratimo, nepripažinimo, kovos su vėjo malūnais iki parkritimo ant kelių ir priėmimo.

Romanas parašytas atvirai, be nutylėjimų, be pagražinimų: vien tik nuogi jausmai ir žaizdas atveriantis nuoširdumas. „Tikėkimės geriausio“ – abejingų nepaliksianti literatūrinė išpažintis, stiprių emocijų nebijantiems skaitytojams.

Skaičiau

7,97

Sutaupote 45%

Kaina neregistruotam vartotojui: 14,49 €

Emma Hannigan „Laiškai mano dukroms“

„Laiškai mano dukroms“ – jausminga istorija apie tris sesesris, tris visiškai skirtingus likimus ir vieną paslaptį, suvienijusią šeimą. Beatrisė, Rouzė ir Džinė augo visko turinčioje šeimoje. Joms netrūko nieko, išskyrus nuoširdžią motinišką meilę. Jų mama – atsidavusi savo darbui akušerė labiau rūpinosi svetimais vaikais, savus palikusi auklės Mėjos globai.

Pastaroji mergaitėms atstojo rūpestingaiusią mamą. Mergaitės jau užaugo, sukūrė savo šeimas, išsiskirstė po pasaulį, tačiau į gimtą miestelį visas vėl suvedė nelaimė: mirė auklė Mėja. Žinia pribloškia moteris: jos suremia pečius ir kartu pergyvena netektį, kurios jų mama visiškai nesureikšmina. Vėl atsiribojusi nuo šeimos ji dirba savus darbus, dar labiau traukydama ir taip trapų ryšį su dukromis. Tai labai jauki, tačiau nenuspėjama ir gyevnimiška istorija, puikiai tiksianti norint praskaidirnti tamsėjančią kasdienybę. Knyga jūsų veide paliks šypseną, o veikėjos ilgam įstrigs širdyje.

Skaičiau

12,33

Sutaupote 23%

Kaina neregistruotam vartotojui: 15,99 €

Jonas Bonnier „Pakibę“

Aštresnių pojūčių gerbėjams – šlapius delnus ir įtampą garantuojantis trileris „Pakibę“. Tai romanu virtusi tikra ir skandalinga apiplėšimo istorija nutikusi Švedijoje, o pagarsėjusi visame pasaulyje. Gyvenimo į kampą įspausti keturi vyrai ryžtasi beprotiškiausiam nusikaltimui: sraigstasparniu nusileisti ant apsaugos firmos stogo ir pavogti didžiulę sumą pinigų.

Jie viską apgalvoja iki menkiausių detalių: vienas iš jų suvilioja firmos darbuotoją, gudriai išklausinėja visų pastato ir saugos detalių, kitas rūpinasi pabėgimo planu, piloto paieškomis. Jų planas – nors ir pavojingas – trūkumų neturi. Deja, policija suuodžia apie planuojamą amžiaus apiplėšimą ir mina draugams ant kulnų. Ši knyga – persunkta veiksmo ir įtampos. Įvykis keičia įvykį, pavojus su kiekvienu puslapiu vis auga, o pastarieji tiesiog tirpsta rankose. „Pakibę“ – aukščiausios prabos trileris, netrukus virsiantis ir serialu.

Skaičiau

12,85

Sutaupote 22%

Kaina neregistruotam vartotojui: 16,49 €

Sarah Vaughan „Skandalo anatomija“

Tikru, Didžiojoje Britanijoje vykusiu skandalu, paremta istorija apie išdavystę, valdžią, politinius žaidimus ir įtakingiesiems negaliojančias taisykles. Džeimsas Vaithausas – gerbiamos tautos, gražuolės žmonos ir vaikų mylimas Jungtinės Karalystės ministro pirmininko patarėjas. Turtingam, įtakingam ir garsiam vyrui gyvenimas buvo rožėmis klotas iki lemtingojo vakaro, pasikėsinusios sužlugdyti jam brangiausią dalyką – karjerą.

Jo graži ir protinga padėjeja Olivija apkaltina jį išprievartavimu ir byla pasiekia ne tik teismą, bet ir nieko nepasigailėsiančią spaudą. Džeimso santykiai su žmona šlija, įvaizdis pakimba ant plauko, o tobulai suplanuotas gyvenimas slysta iš rankų. Jam belieka pasikliauti užsitarnauta galia, reikalingais draugais ir nešvariais žaidimais susigrąžinant prarastą vietą po saule. Be galo įtraukianti ir į politines pinkles įsukanti knyga leidžia pažvelgti į galingųjų gyvenimą, kuriam negalioje nei šalies nei sąžinės įstatytmas. Tai kartu ir detektyvas, ir šeimyninė drama, iš visų pusių parodanti valdžios, garbės ir besaikio gyenimo kainą.

Skaičiau

9,53

Sutaupote 40%

Kaina neregistruotam vartotojui: 15,89 €

Taylor Jenkins Reid „Vieni metai. Atskirai“

Pasiilgusiems šiltų jausmų,  gyvenimiškų išbandymų ir nenusaldintos romantikos – „Vieni metai. Atskirai“ – puikus pasirinkimas. Lorena ir Rajanas susituokę jau seniai. Jie vienas kitą tikrai myli, bet į santykius įsisuko bjauri ir slegianti rutina, privertusi pamiršti tos meilės priežastis.

Jų namuose daugiau tylos nei pokalbių, barniai dėl menkienkių dažnesni už bučinius, po vieną namie jie būna dažniau nei kartu. Išsiskirti jiems neatrodo geriausia išeitis, tačiau kartu likti tampa per ne lyg sudėtinga. Jie nusprendžia imtis netradicinio santykių gydymo: metus pagyventi atskirai ir pažiūrėti ar išblėsusi aistra grįš, o gabūt jie savo laimę ras ir kitur. Eksperimentas prasideda ir žada tikrai netikėtų atradimų.

„Vieni metai. Atskirai“ – labai jauki, nenuspėjama, o kartu ir pamokanti bei įkvepianti knyga apie šeimą, santykius, tikrus jausmus ir didžiulę drąsą paleisti.

Skaičiau

10,64

Sutaupote 25%

Kaina neregistruotam vartotojui: 14,19 €

Dar daugiau tinklaraštininkų atrinktų knygų už ypatingą kainą ieškokite čia. Pasiūlymas galioja spalio 22–28 d.