Knygą pristačiusi Austėja Landsbergienė: „Nėra tokio reiškinio, kaip tobulas tėvas“

Apžvalgos vizualas

Lapkričio 17-ąją tiesioginės „Žmonės“ feisbuko transliacijos metu dr. Austėja Landsbergienė pristatė naujausią savo darbą – knygą „Pradinukų abėcėlė tėvams ir mokytojams“. Tėvams bei mokytojams skirtame leidinyje autorė derina savo asmeninę patirtį su teorija. „Norėjau pasidalyti situacijomis, kaip realūs žmonės, susidūrę su iššūkiais, juos sprendžia“, – pasakoja A.Landsbergienė.

Savo knygą Austėja Landsbergienė praturtino įžvalgomis, žiniomis ir patirtimi, kurias įgijo du dešimtmečius dirbdama švietimo sistemoje. Austėja, ir pati būdama keturių pradinukų mama, nuolat turėjo laviruoti tarp profesinio ir mamos vaidmens. Jos knygoje „Pradinukų abėcėlė tėvams ir mokytojams“ apstu autentiškų istorijų iš asmeninio gyvenimo.

Autorė viliasi, kad leidinys bus pagalbininkas tėvams ir atsakys į bent keletą iš begalybės kylančių klausimų.

„Kai realus žmogus papasakoja istoriją, mes ją prisimename. Atkreipiau dėmesį į tai, kad jei socialiniuose tinkluose aš parašau, kad kažkas man nepasisekė, kitas tuoj atrašo: „Ačiū dievui, ir tau“, – sako edukologė.

Austėja pabrėžia – nėra tokio reiškinio, kaip tobulas tėvas ar tobulas vaikas. Savo knygoje ji daug apie tai kalba.

Autorė apžvelgia pagrindines problemas, kylančias auklėjant ir bendraujant su pradinukais, ji visiškai neneigia, jog ir pati dažnai yra pažeidžiama.

Idėja pavadinti naująją knygą „Pradinukų abėcėle“, Austėjai atėjo pagalvojus apie Biblijos struktūrą. Norėjosi, kad kiekvienas, atsivertęs tam tikrą skyrių, rastų reikiamą atsakymą.

„Iš pradžių netgi buvo mintis knygą pavadinti „Pradinukų Biblija“, tačiau vėliau viską aptarėme su leidykla ir pasirinkome pavadinimą „Pradinukų abėcėle“, temas sudėliojome abėcėlės tvarka“, – prisimena Austėja.

Tiesa, knygoje Austėja tikrai nekalba vien apie tobulą auklėjimą ar jo siekimą. Priešingai, autorė atkreipia dėmesį į tėvų daromas klaidas. Dalijasi ir savo asmeninėmis patirtimis.

„Vaikų auginime klaidas būtina daryti. Jeigu mes vaikus auginsime tik taip, kaip vaikui reikia, tai vaikas pats nieko neišmoks. Pavyzdžiui, jei auginsime vaiką šiltnamyje, jis vėliau išeis į lauką ir susirgs“, – sako Austėja.

Pasak A.Landsbergienės, netobulumas tėvystėje bei vaikų auginime yra privalomas, nes jei tobulumas egzistuotų, galėtų net pridaryti žalos.

Austėja šį kartą stengiasi apibrėžti vaikų amžių nuo šešerių iki vienuolikos metų. Žinoma, ji primena, kad tos ribos nėra griežtos, nes kiekvienas vaikas vystosi individualiai. 

Tėvams kartais, teigia Austėja, pritrūksta elementaraus suopračio. Edukologė sako, kad kartais, tėvai jos klausia: „Mano vaikui jau dveji, ar jam laikas pradėti groti pianinu?“

„Aišku, aš sakau – dar ne laikas“, – šypteli ji.

Penkiamečiai ir šešiamečiai autorei – labai įdomūs. Būtent todėl savo knygoje A.Landsbergienė apžvelgia panašaus amžiaus ir šiek tiek vyresnių vaikų vystymosi ypatumus.

„Pradinukai yra autentiški, tokie tikri, kad man atrodo, mes patys daug iš jų pasimokome. Aišku, galime iš visų vaikų pasimokyti, tačiau  pradinukai turi ypatingą vietą mano širdyje“, – apie tai, kodėl knygą skyrė mažiesiems pasakoja edukologė.

Daugiau apie dr. Austėjos Landsbergienės knygą, svarbiausius jos skyrius ir pagrindinius tėvams kylančius klausimus – transliacijos įraše.  „Pradinukų abėcėlę“ visi norintieji gali įsigyti internetiniame knygyne „ŽMONĖS knygos“.

Šaltinis: www.zmones.lt

Skaičiau

20,24

Sutaupote 33%

Kaina neregistruotam vartotojui: 29,99 €